Kaevuri kiirkursus

Maa-alused elamused allmaaekskursioonil põnevate kaevanduslugude saatel! Eeskujulikud õpilased saavad kaevuriks ka ühe päevaga! Kaevurite kiirkursus viib tõelistesse kaevanduskäikudesse, kus saad oma kaevuriteadmised ja -oskused proovile panna!

Kui tahad tõelisest kaevurielust maigu suhu saada, siis ei jää muud üle kui puhvaika selga ning juba laskumegi üheskoos 8 meetrit allpool asuvatesse käikudesse! Sest kus mujal kui maa all näed, kuuled, maitsed ja tunned just seda, mida need mehed, kes mitukümmend aastat igapäevaselt maa all rasket tööd tegid.

Teekond läbitakse giidiga hämmastavate kaevanduslugude ja põnevate tegevuste saatel. Kiirkursusel tutvud kaevurite tööpaikadega, saad oma silmaga näha ning käega katsuda kaevandustehnikat ning sõita kaevurite kombel tõelise maa-aluse rongiga.  Põnev tööpäev maa all lõpeb kosutava kaevurilõunaga.

Kaevuri kiirkursus
Kestus 2 h
Hind väikesele kaevurile 24€
Hind suurele kaevurile 32€
Grupi minimaalne suurus 10 inimest
Kaevurid räägivad eesti ja vene keelt.

Kaevuri täiskursus

Kaevuri täiskursus on kolmeosaline pakett, mis koosneb:

 • ekskursioonist allmaakaevandusse,
 • kosutavast kaevurilõunast
 • ekstreemsest karjäärisafarist.

Kaevuri kutse omandamiseks tuleb ära käia sügaval maa all ning läbida maa peal kaevurite karjäärisafari! Ekstreemse täiskursuse läbinu võib end täieõiguslikult tõeliseks kaevuriks pidada.

Seikluslik kursus algab Eesti Kaevandusmuuseumis, kus laskud koos giidiga maa-alustesse kaevanduskäikudesse. Kiiver peas, läbid maa-aluse teekonna, mille jooksul saad selgeks kaevandamise ja kaevuri ameti põhitõed. Tõeliseks kaevuriks saamisel on oluline ka ise kaevandustööd proovida! Tutvud maa-aluste tööpaikadega, saad käed külge lüüa kaevandustehnikale ning kõik saavad sõita tõelise kaevandusrongiga.

Edasi viib seiklus kaevurite kutset omandava seltskonna maa peale, kus läbid kaevanduskäikude veerel ekstreemse karjäärisafari. Maasturitega varingute veerel ringi rallimine ning põlevkivi karjääri kaunite vaadetega tutvumine on kaevuri kutse omandamise viimane etapp. Veel paar head karjäärinõuannet meie giididelt ning amet ongi selge! Tõsise tööpäeva juurde kuulub kosutav kaevurilõuna.

Ekstreemse täiskursuse läbinu võib end täieõiguslikult tõeliseks kaevuriks pidada.

Ainult ettetellimisel!

Kaevuri täiskursus
Kestus 3,5 h
Grupp 19 inimest  1083€
Õpilasgrupp 18 õpilast+1 õpetaja  941€

Seikluspakett: Energialaks

Aktiivne ja elamusterohke päev sulle ja su kaaslastele kaevandusmuuseumis, mis lõpeb saunaõhtu ja ööbimisega! Elamusi aitab pakkuda kaevandusmuuseumi koostööpartner Adrenaator Grupp.

 • Maa-alune ekskursioon koos giidiga kaevandusmuuseumis ja rikastusvabrikus
 • Seiklusmatk looduses
 • Karjäärisafari Aidu tööstusmaastikul
 • Saun ja õhtusöök
 • Majutus ja hommikusöök.

Ainult ettetellimisel!

Seikluspakett: Energialaks
Kestus 1 ööpäev
Grupp alates 7 inimest 139 € / inimene

Romantikapakett

Teid on ootamas Eesti sügavaim elamus! Kaevandusmuuseumis saab oma tunnete sügavust nautida 8 meetrit maapinnast allpool. Lisaks kaevurijuttudele ootab teid ees ainulaadne küünaldega valgustatud kaevanduskäik, hingekosutus ja toitlustus koos kuuma vürtsika joogiga. Üheskoos saab läbida kaevuri kiirkursuse, nautida silmailu, saada rohkelt teadmisi nii maa-alusest kui ka maapealsest kaevuritööst.

Romantikapakett kahele  100 €

Päev Elroniga kaevandusmuuseumis

Veeda meeleolukas päev Kohtla-Nõmmel pere või sõpruskonnaga! Tule rongiga Tallinnast Kohtla-Nõmmele, tutvu omanäolise Kohtla-Nõmme asulaga, mida on oluliselt mõjutanud kaevandus, tutvu kaevuri eluoluga ning kaevandusmuusemi peahoonega, kus on mahukas ja interaktiivne ekspositsioon nii põlevkivi tekkimisest, selle leiukohtadest, kaevandamisest kui ka kasutamisest. Lisaks kosutav kaevuri lõuna ja rongiga koju tagasi!

 • Jalutuskäik „Kohtla-Nõmme 100 aastat giidiga”
 • Valge maja näitus „Kaevuri korter ja kaevanduse kontor”
 • Maa-alune ekskursioon giidiga
 • Ekskursioon rikastusvabrikus omal käel
 • Kaevuri lõuna

Ainult ettetellimisel!

Mutimaa

Mutimaa on jõuluprogramm, mis sisaldab maa-alust külastust ja lõbusaid tegevusi, kohtumist jõuluvanaga ja üllatust.

Ainult detsembris ettetellimisel!

Mutimaa on üks igati vahva, lõbus ja ainulaadne koht, kus nii lapsed kui ka vanemad saavad õppida palju uut ja huvitavat Ida-Virumaa kõige väärtuslikuma maavara kohta, milleks on loomulikult… Kes teab õiget vastust?
Just, see on pruun kuld ehk põlevkivi!

Mutimaal ei tunne keegi igavust, sest ees ootab terve rida mängulisi, praktilisi ja nuputamist nõudvaid tegevusi, mis aitavad teadmisi omandada, elulisi väärtushinnanguid kujundada ja ka praktilisi oskusi arendada. Mutimaa on täpselt sama mitmekülgne nagu ka päris maailm, ainult et 8 meetrit allpool maapinda.

Mutimaa Kukersiidi küla kolmes kambris ootavad:

Mutimaa meelespea

 • Mutimaa külaskäik ühele grupile kestab umbes 1 tund.
 • Grupi minimaalne suurus on 15 osalejat ja maksimaalne 30 osalejat.
 • Kukersiidi külla sisenemiseks on vaja lunastada pääse, mis maksab 12 eurot (iga 10 lapse kohta üks saatja tasuta gruppidele).
 • Kukersiidi külla saab minna vaid siis, kui grupis on vähemalt 15 liiget.
 • Mutimaa toimumise ajad teavitame kodulehel (jõulud ja muud sellised toredad ajad).
 • Mutte võimalik tellida eriüritusteks (sünnipäevad, suvepäevad jne).
 • Kukersiidi külla tulles ei soovita selga panna väga heledaid või kergesti määrduvaid riideid.
 • Mutimaal on lausa 8 kraadi sooja – seega riietuge vastavalt sellele!

Näeme Mutimaal, Kukersiidi külas!

Mutimaa  Paketi saadavus 01.November-31.Märts
Kestus 1 tund
Grupp 15-30 inimest 12 € / inimene