Ida-Viru üllatab

Eesti oma Aafrika või Kambodža vaid mõne tunni kaugusel – Ida-Virumaal!

Ida-Virumaa on nagu 2 ühes: Eesti kõige ägedamate seikluste kõrval leiad tõeliselt lõõgastava puhkuse. Elamuse saavad nii lapsed-noored kui täiskasvanud, nii mehed kui naised! Seikle puhates, puhka seigeldes!

Ida-Virumaa aktiivsed turismiettevõtted on seljad kokku pannud ja tutvustavad üksteist ühiselt nii messidel, ajakirjanduses, välireklaamidel kui veebis. Kui Kaevandusmuuseumisse tuled, siis võta aega kauemaks ning vaata üle teisedki külastustväärt kohad Ida-Virumaal.

Adrenaator Grupp

Teedeta tehismaastikud pakuvad lugematul hulgal võimalusi närvikõditavateks seiklusteks. Eesti kaevandusmuuseumi territooriumil tegutsev Adrenaator Grupp pakub meelierutavaid maasturiretki vaatama vanu kaevanduskäike, sissevarisenud šahte, karjäärijärsakuid ning põhjaveekoskede uuristusteid.

Lisaks sellele pakuvad loodusnautlejatest seiklustekorraldajad võimaluse võtta osa tõelist füüsilist väljakutset esitavast jalgsimatkast või panna ennast proovile huvitaval ja ainulaadsel rekultiveeritud karjäärimaastikul üksi või seltskonnaga orienteerudes.

Alutaguse Matkaklubi

Alutaguse Matkaklubi ühendab aktiivseid ja teadmishuvilisi inimesi, kes soovivad matkaspordi tegevusega laiendada oma teadmisi ja tunnetuste piire.

Alutaguse Matkaklubi korraldab nii matku, laagreid, mägironimist kui ka rännakuid Virumaal.

Aidu veemaa

Aidu veemaa on endise põlevkivikarjääri alale rajatud unikaalne tehismaastik koos rahvusvahelistele nõuetele vastava sõudekanaliga, kus saab seigelda vee peal, vee sees ja vee ääres või korraldada tipptasemel spordiüritusi. Vee peal, vee sees ja vee ääres toimuvad aktiivsed tegevused: sõudmine, aerutamine, veemoto, sukeldumine, kalapüük, purjetamine, matkamine jms. Aidu veespordikeskus on parim paik maailmatasemel spordivõistlustele ning kõigile, kes peavad lugu aktiivsest puhkusest.

Aidu veespordikeskus asub kaevandusmuuseumist 10 km kaugusel, seal on võimalik kanuude ja süstadega matkata, kihutada mootorpaadiga, käia parvel asetseval ujuvsaunas, teha ühiseid paadiretki ja palju muud.

Kiviõli Seikluskeskus

Kiviõli Seikluskeskus asub Kiviõli linna põhjapoolses küljes oleval vanal poolkoksimäel, mille ühel küljel on talvel avatud Eesti pikimad suusanõlvad ja põnev lumelauapark. Suvel on avatud kogupere elamuspark, downhillirajad, kettagolfirada ja palju muud. Mäe teisel poolel on Eesti esimene MM-etapi rada.

Teenused: bagi-safari, trosslaskumine, downhill, motokeskus, terviserada, majutus, toitlustus
Kaugus kaevandusmuuseumist: 17 km