Your browser (Internet Explorer 7 or lower) is out of date. It has known security flaws and may not display all features of this and other websites. Learn how to update your browser.

X

Navigate / search

Talvekeskus

Talvekeskus alustas Kohtla Kaevanduspark-muuseumi territooriumil tööd 2003. aasta lõpul, kandes ainsa tehismägedele rajatud suusakeskuse tiitlit Eestis. Kuna suusanõlvade planeerimisel ei toimu täiendavat looduse kahjustamist, on Talvekeskuse rajamist esile toodud kui tööstusmaastiku teisese kasutamise üht parimat näidet Eestis.

See ei ole Himaalaja.

Aherainepuistangutele rajatud Talvekeskus koosneb mäesuusanõlvast, tuubinõlvast ning lumerohkuse korral ka suusasprindirajast.
Mäesuusanõlv sobivad oma väikeste kaldenurkade ja kõrgusvahega hästi algajatele suusahuvilistele kindlustunde ja suuskadega sõprussuhte loomiseks, kuid pakuvad põnevat vaheldust ka juba vanale suusahundile.
Snowtubing ehk kummirõngal mäest alla laskmine pakub naeru ja lusti ning paneb südame rõõmust puperdama nii noortel kui vanadel. Talvekeskuse 250 meetri pikkust ja 27-meetrise kõrgusevahega liurada peetakse pikimaks kogu Eestis.