Your browser (Internet Explorer 7 or lower) is out of date. It has known security flaws and may not display all features of this and other websites. Learn how to update your browser.

X

Navigate / search

Rikastusvabrik

Kaevandusmuuseumi renoveeritud rikastusvabrik avati külastajaile 2015.aasta aprillis. Ehitis pärineb 1956-ndast aastast ja täitis rikastusvabriku funktsioone 2011 aastani.  Nüüd pakub hoone oma viiel korrusel huvitavaid elamusi. Rikastusvabriku juurde kuulub ka paetorn kus ekspositsioonile lisaks asub ka vaateplatvorm eriskummaliste vaadetega.

Rikastusvabrikust on saanud muuseumi peahoone, mis peidab endas mahukat ja interaktiivset ekspositsiooni nii põlevkivi tekkimisest, selle leiukohtadest, kaevandamisest kui ka kasutamisest. Lisaks luuakse pilt energiatootmiseks tulevikus. Rikastusvabrikus saab ise käed külge panna, vaadata interaktiivseid väljapanekuid, lugeda ja kuulata lugusid. Esimese korruse põnevaim eksponaat, millest nii lapsed kui ka isad-emad vaimustuvad on puurimismasina trenažöör.

Peahoone esimesel korrusel asub ka piletimüügi- ja infolett ning stiilne kohvik. See on ühtlasi sissepääsuks ka maaalusesse kaevandusmuuseumisse, vaatetorni ja ekspositsiooni. Samas saab osta ka muuseumi suveniire

 

Info ja Ettetellimine

Tel +372 33 24 017
info@kaevandusmuuseum.ee