Your browser (Internet Explorer 7 or lower) is out of date. It has known security flaws and may not display all features of this and other websites. Learn how to update your browser.

X

Navigate / search

Rikastusvabrik

2015.aasta 10.aprillil avatakse Kaevanduspargis uus maja, mis tegelikult seisab siin juba küll 1950-ndast aastast.  Nüüd on see renoveeritud ja pakub oma viiel korrusel palju avastamisväärset. Rikastusvabriku maja koosneb kahest hoonest: rikastusvabrik ja paetorn. Rikastusvabrik peidab endas mahukat ekspositsiooni nii põlevkivi tekkimisest, selle leiukohtadest, kaevandamisest kui ka kasutamisest. Lisaks saad aimu kuidas tulevikus on võimalik energiat toota. Rikastusvabrikus saad ise käed külge panna, vaadata interaktiivseid väljapanekuid, lugeda ja kuulata lugusid. Esimese korruse kindlasti kõige põnevam eksponaat, millest lapsed ja ka emad-isad kaugemale tihti ei saa, on puurimismasin. Rikastusvabriku esimesel korrusel on piletimüügi- ja infolett, maja on sissepääsuks kogu Kaevandusparki. Siit saab alguse ka ekskursioon kaevanduse all-maa käikudesse. Rikastusvabriku esimesel korrusel teenindab Sind kohvik, kaasa saab osta suveniire ja kõige kõrgemal pakub imelisi vaateid kogu kaevanduspargile vaatetorn.

Kuidas külastada? Rikastusvabriku A-E tasandit saab külastada ilma giidita (hind 6€ / 4€)

Rikastusvabriku A-E tasandit ning paetorni koos vaateplatvormiga saab külastada koos giidiga (hinnale lisandub 30€ giidi tasu grupi kohta); giidiga külastamine palume ette broneerida

Rikastusvabrik Kohtla kaevanduspargis