Your browser (Internet Explorer 7 or lower) is out of date. It has known security flaws and may not display all features of this and other websites. Learn how to update your browser.

X

Navigate / search

Välitegevused

Matkarajad

Vanadel karjäärimägedel looklevad üles ja alla käänduvad ning omavahel lõputult ristuvad rajad, mida mööda jalutades on võimalik saada osa imelisest looduse muutumisest, mis kaevanduspiirkonnas on nii all- kui ka pealmaakaevandamise tagajärjel aset leidnud: sügavamad veega täitunud orud, kunstlikult tekkinud joad ja uppunud metsad.
3,5 kilomeetri kaugusel muuseumi peahoonest asub püstkoda – maksimaalselt 30 inimest mahutav paik, kus pärast aktiivset matka on võimalik oma väsinud kehal lõkketule paistel puhata lasta, grillida või isegi suures katlas suppi keeta või lihtsalt imelist loodust nautida.

Rulluisurada

Renoveeritud rikastusvabriku taha jääb kõigile liikumisharrastajatele mõeldud spetsiaalne asfaltrada,mis valmis 2006. aasta sügisel, olles toona alles esimene kogu Ida-Virumaal.
Populaarseks treeningpaigaks kujunenud 1,6-kilomeetri pikkune ja 3-meetri laiune rada on sobilik nii rulluisutajatele, jalgratturitele ja kepikõnni harrastajatele.

Talvekeskus

Aherainepuistangutele rajatud Talvekeskus koosneb tuubinõlvast ning lumerohkuse korral ka suusasprindirajast.
Mäesuusanõlv sobib oma väikeste kaldenurkade ja kõrgusvahega hästi algajatele suusahuvilistele kindlustunde ja suuskadega sõprussuhte loomiseks, kuid pakuvad põnevat vaheldust ka juba vanale suusahundile.
Snowtubing ehk kummirõngal mäest alla laskmine pakub naeru ja lusti ning paneb südame rõõmust puperdama nii noortel kui vanadel. Talvekeskuse 250 meetri pikkust ja 27-meetrise kõrgusevahega liurada peetakse pikimaks kogu Eestis.

Info ja Ettetellimine

Tel +372 33 24 017
info@kaevandusmuuseum.ee