Your browser (Internet Explorer 7 or lower) is out of date. It has known security flaws and may not display all features of this and other websites. Learn how to update your browser.

X

Navigate / search

Mutimaa

Mutimaa on üks igati vahva, lõbus ja ainulaadne koht, kus nii lapsed kui ka vanemad saavad
õppida palju uut ja huvitavat Ida-Virumaa kõige väärtuslikuma maavara kohta, milleks on loomulikult… Kes teab õiget vastust?
Just, see on pruun kuld ehk põlevkivi!

Mutimaal ei hakka keegi igavust tundma, sest meil ootab ees terve rida mängulisi, praktilisi ja nuputamist nõudvaid tegevusi, mis aitavad teadmisi omandada, elulisi väärtushinnanguid kujundada ja ka praktilisi oskusi arendada. Nii et Mutimaa on täpselt sama mitmekülgne, nagu ka päris maailm, mis mitmeid meetreid kõrgemal asub.

Mutimaa Kukersiidi küla kolmes kambris ootavad:

LABOR

Siin toimetab särtsakas Mutiplika Säde, kes räägib põlevkivi ajaloost ja toob lihtsaid näiteid selle praktilisest kasutamisest tänapäeval. Ja et asi veelgi põnevam oleks, siis siin kambris saab põlevkiviga igasugu katseid teha, mida koolis juba naljalt ei juhtu.

JUTUTUBA

On krapsaka Mutimamma pärusmaa, kes vestleb “põlevkivimuttide” sünniloost, kasvatamisest ja õpetamisest ning räägib sellest, kuidas sügaval maa all elavate Mutimaa laste kui ka maapealsete laste ja noorte igapäevased tegemised, rõõmud, probleemid ja lahendused üksteisega täitsa sarnased on. Teisisõnu, Mutimaa igapäevaelus on palju sellist, mida lapsed saavad kõrva taha panna ja maa peal olles meeles pidada.

TÖÖKAMBER

On tegusa Mutipapa kindlus, kodu ja töötuba üheskoos ja siin saavad lapsed Mutipapa juhendamisel päris oma kätega põlevkivi raiuda ja tükikese endale meeneks kaasagi võtta.

Mutimaa külastusele paneb punkti kaasahaarav MUTIMETROO sõit, mida ei saa kuskil mujal kogeda, kui ainult Mutimaal!

MUTIMAA MEELESPEA

Mutimaa külaskäik ühele grupile kestab umbes  1 tund.

Minimaalne grupisuurus on 12 osalejat ja maksimaalne 24 osalejat.

Kukersiidi külla sisenemiseks on vaja lunastada pääse, mis maksab lapsele 10€ ja teda saatvale täiskasvanule 8€

Kukersiidi Külla saab minna vaid siis, kui miinimumgrupp on koos.

Kukersiidi Külla tulles ei soovita selga panna väga heledaid või kergesti määrduvaid riideid.
Mutimaal on lausa 8 kraadi sooja – seega riietuge vastavalt sellele!

 Näeme Mutimaal, Kukersiidi külas!