Your browser (Internet Explorer 7 or lower) is out of date. It has known security flaws and may not display all features of this and other websites. Learn how to update your browser.

X

Navigate / search

Ekskursioonid

 

Allmaamuuseum on Eesti Kaevandusmuuseumi ligitõmbavaim ja põnevaim atraktsiooni, mille moodustavad endised kaevanduskäigud kogupikkusega 1 kilomeeter.
Ekskursiooni käigus kehastutakse kaevuriks pannes pähe kiiver ning selga kaevurikuub ning laskutakse maapinnast kuni 8 meetrit allpool asuvatesse kaevanduskäikudesse, astutakse tõeliste kaevurite kunagistes jalajälgedes ja saadakse osa nende igapäevasest tööelust niisketes ja hämarates tingimustes, mõistes seeläbi põlevkivi kaevandamise ja tööstuse toimimise tagamaid ning arengut.

Allmaaretke jooksul astutakse läbi erinevatest kaevurite maa-alustest tööpaikadest, sõidetakse tõelise maa-aluse kaevurirongiga ja tutvutakse mitmesuguse maa-aluse tehnika ning kaevandustehnoloogiatega.
Samuti on külastajatel võimalik tellida endale maitsev kaevurilõuna ja nautida seda maa-aluses kaevurisööklas. Või hoopis nautida sõpradega Kaevuri Kanget.

Pea meeles, et maa-aluse uurimine toimub ainult koos kogenud kaevuriga, kes on Sulle teejuhiks. Seetõttu väljuvad ekspeditsioonid maa alla teatud ajavahemike tagant (suvel tihedamini, talvel harvemini). Üksikkülastajatest moodustatakse eraldi ekskursioonigrupid, kelle jaoks korraldatakse allmaaekskursioone grupi täitumisel. Seega on alati soovitatav oma tulekust ette teatada: info@kaevandusmuuseum.ee või +372 33 24 017 või läbi broneerimiskeskuse.

Ekskursioone giidi juhendamisel on võimalik tellida ka kogu väliterritooriumiga tutvumiseks ning Rikastusvabriku A-E tasandi ja Paetorniga tutvumiseks. Täpsemalt vaata hindasid ja tingimusi.

Üksikkülastajate piletihinnad alates 01.01.2018 (täispilet/sooduspilet*):

  • Maa-alune osa koos giidiga 17€/10€
  • Rikastusvabriku külastamine ilma giidita (A-E tasand) 7€/5€
  • Rikastusvabriku A-E tasandi, paetorni külastus koos giidiga 7€/5€ + 40€ grupi kohta
  • Terve kompleksi külastamine koos giidiga – grupile sissepääsu piletile lisandub 80€

*sooduspilet – õpilane, tudeng, EV pensionitunnistusega pensionär, gruppe saatev lisaõpetaja
**perepilet – 1-2 täiskasvanut ja kuni 5 last vanuses kuni 19 eluaastat
*** tasuta on kuni 4-aastased lapsed (kaasa arvatud) ja gruppi saatvad õpetajad (iga 10 õpilase kohta 1 saatja)

Kui tuled juba oma grupiga, siis selleks oleme oma ekskursioonid, kus peaosa mängib maa-aluse uurimine, jaganud kaheks kursuseks (vali omale sobiv):

  • Kaevuri kiirkursus – neile, kel vähem aega, grupi suurus alates 10 inimesest
  • Kaevuri täiskursus – pigem väiksematele sõpruskondadele, sünnipäevadele, meeskonnapäevadele, grupi suuruse alates 10 inimesest

Kui soovid saada täieliku ülevaate koos giidiga kaheksakorrulise Rikastusvabriku ja Paetorni tööst, siis selleks korraldame samuti eraldi Rikastusvabriku ekskursioone. Või kui soovid koos giidiga Kaevanduspargi väliala avastada, on ka see võimalik. Kogu Kaevanduspargiga tutvumiseks võta ega vähemalt 4 tundi.

Info ja Ettetellimine

Tel +372 33 24 017
info@kaevandusmuuseum.ee