Your browser (Internet Explorer 7 or lower) is out of date. It has known security flaws and may not display all features of this and other websites. Learn how to update your browser.

X

Navigate / search

All Allmaamuuseum

Vaade töökotta

Tahad tõelisest kaevurielust maigu suhu saada? Siis ei jää muud üle, kui kummikud jalga, puhvaika selga ja lamp kätte. Sest kus mujal, kui maa all näed, kuuled, maitsed ja tunned just seda, mida mehed, kes mitukümmend aastat igapäevaselt maa all rasket tööd tegid.

Peakaaduri vaade

Kaevuri amet ei ole nali, vaid tõsine töö. Kuigi jah, ega tegelikult ei leidu kaevandust, kus poleks nädalaid mõnd lehmavasikat või põdrapulli mööda käike taga aetud või siis meestega pärast spordiõhtut saunas nalja visatud.

Peakaadur

Vagunid vedasid ka iga vahetuse algul ja lõpus kaevureid selleks päevaks määratud tööpostile ja tagasi. Käigud ulatusid kuni 6 kilomeetri kaugusele, seega kestis sõit kuni 20 minutit ja mida muud sel ajal ikka teha oli, kui kaevurilambi valgel kaarte taguda.

OTK kamber

Aga tööajal pidid silmad ja kõrvad kogu aeg lahti olema, sest kaevandamise ajal võis ikka laest mõni lahtine tükk kukkuda või siis kitsas käigus toodangut vedav vagonett või probleemikoldesse tõttav mäeinsener veduri rooli mööda kihutada.