Your browser (Internet Explorer 7 or lower) is out of date. It has known security flaws and may not display all features of this and other websites. Learn how to update your browser.

X

Navigate / search

Allmaamuuseum

Allmaamuuseum ja Rikastusvabrik on Eesti Kaevandusmuuseumi ligitõmbavaim ja põnevaim  atraktsiooni, mille moodustavad endised kaevanduskäigud kogupikkusega 1 kilomeeter. Rikastusvabrikus saab ise käed külge pannavaadata interaktiivseid väljapanekuid, lugeda ja kuulata lugusid.

Ekskursiooni käigus astutakse tõeliste kaevurite kunagistes jalajälgedes ja saadakse osa nende igapäevasest tööelust rõsketes pimedates kaevanduskäikudes, mõistes seeläbi põlevkivi kaevandamise ja tööstuse toimimise tagamaid ning arengut. Allmaaretke jooksul astutakse läbi erinevatest kaevurite maa-alustest töö- ja puhkepaikadest ning lõhkeaineladudest, sõidetakse tõelise maa-aluse kaevuriterongiga ja tutvutakse mitmesuguse maa-aluse tehnika ning kaevandustehnoloogiatega. Samuti on külastajatel võimalik tellida endale maitsev kaevurilõuna ja nautida seda tõelises maa-aluses kaevurisööklas.

Kuidas külastada? Maa-alustesse käikudesse saad ainult koos giidiga

Maa-alla mineva grupi suuruseks minimaalselt 10 inimest. Kui teid on vähem, liidame teid teise grupiga. Suvel liigub maa-alla gruppe tihedalt, muul ajal harvemini.  Seetõttu palume külastus ette broneerida: info@kaevandusmuuseum.ee

Info ja Ettetellimine

Tel +372 33 24 017
info@kaevandusmuuseum.ee